^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

Mistrz Angielskiej Ortografii z Żarek

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Żarkach stanęli na podium V edycji Regionalnego Konkursu Angielskiej Ortografii Spelling Quiz 2021. Filip Jastrzębski z klasy VIIIa został mistrzem w kategorii Junior. Drugie miejsce zajęła Oliwia Kotowicz z klasy VIIIb. Opiekunem laureatów jest nauczycielka j. angielskiego  Agnieszka Ratmam. Serdecznie gratulujemy!

Konkurs odbył się w V Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Ze względu na sytuację epidemiczną laureaci  zostali wybrani na podstawie prac nadesłanych do I etapu. Uczestnicy dostali jako zadanie napisanie wiersza pod tytułem "Spelling".

Komisja oceniając nadesłane prace zwracała uwagę na pomysł, kreatywność i logiczność wypowiedzi. Konsul ds. Prasy i Kultury Amy Steinmann z Konsulatu Generalnego USA w Krakowie oceniła, że pod względem poprawności językowej i stylistycznej, wszystkie nadesłane prace były bez zarzutu i zasłużyły na wyróżnienie. Decyzja, o wyborze najlepszego wiersza była bardzo trudna. Tym bardziej zatem cieszą nagrody dla uczniów żareckiej Szkoły Podstawowej.

 

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Żarkach.

ortografia