^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Gmina Olsztyn uhonorowana wyróżnieniem przez WFOŚ w Katowicach

Gmina Olsztyn została uhonorowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach wyróżnieniem Ekogmina Roku w konkursie „Zielone Czeki”, za działalność na rzecz ochrony środowiska.

„Zielone czeki” to najważniejsze doroczne nagrody z okazji Dnia Ziemi przyznawane przez Fundusz od 1994 roku. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Minister Klimatu i Środowiska Michał Kurtyka.
Nagrodę Tomaszowi Kucharskiemu, wójtowi gminy Olsztyn wręczyli Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach oraz Adam Lewandowski, zastępca prezesa WFOŚiGW w Katowicach.

W trosce o ochronę środowiska oraz wizerunek turystycznej gminy w ostatnich latach zrealizowaliśmy wiele projektów proekologicznych. Wybudowaliśmy prawie 22 km kanalizacji: w Kusiętach, Przymiłowicach, Skrajnicy i Odrzykoniu. Przeprowadziliśmy kompleksową termomodernizację obiektów użyteczności publicznej: szkół w Olsztynie, Zrębicach, Turowie, Kusiętach, Przedszkola w Olsztynie, budynków jednostek OSP w Turowie, Biskupicach, Przymiłowicach i Zrębicach.

W tym roku powstaną instalacje fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej na potrzeby szkół podstawowych: w Olsztynie, Biskupicach, Kusiętach, Turowie, Zrębicach, przedszkola w Olsztynie, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz budynku Urzędu Gminy.

Aktualnie gmina Olsztyn negocjuje zakup ekosłupków, które informują o poziomie zanieczyszczenia powietrza, którym oddychamy. Takie rozwiązanie służy zwiększaniu świadomości wśród mieszkańców i motywuje do wymiany starych pieców na nowe ekologiczne. To właśnie dym wydobywający się z kominów domów, które ogrzewane są przez spalanie niskiej jakości paliw jest główną przyczyną występowania smogu.
W ubiegłym roku właściciele 27 budynków otrzymali dofinansowanie z budżetu gminy na zakup ekologicznych źródeł ciepła. Gmina Olsztyn przeznaczyła na likwidację tzw. kopciuchów – 54 tys. zł. W tym roku również można składać wnioski.

źźródło:UG Olsztyn

Olsztyn

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com