^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Palma Pisanka i Marzanna w Dąbrowie Zielonej

18 marca br. w Zespole Szkół w Dąbrowie Zielonej odbył się finał XXII konkursu Palma, Pisanka, Marzanna. Konkurs, którego początki sięgają lat 90-tych ma na celu powrót do tradycji związanych z okresem wiosennym i wielkanocnym – dokumentowanie zanikających zwyczajów i obrzędów oraz poszerzanie wiedzy wśród dzieci i młodzieży na temat tradycji polskich. Konkurs ma charakter otwarty i obejmuje wykonanie palm, pisanek i marzanny. Organizatorami konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Zielonej oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, we współpracy ze Śląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Częstochowie i Kołem Gospodyń Wiejskich gminy Dąbrowa Zielona. Honorowy patronat nad uroczystością objęli Starosta Częstochowski Andrzej Kwapisz oraz Wójt Gminy Maria Włodarczyk.
Przybyłych gości przywitała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Lilla Deska.
Jury oceniające prace wybrało te, które spełniały kryteria konkursowe i urzekły swoim pięknem.

1a4

2222

5

6

cccccccc

oooooo

Komisja oceniająca prace stosowała kryteria zgodne z założeniami regulaminowymi.
Nagrody wręczono w 4 kategoriach wiekowych, które ufundował Gminny Ośrodek Kultury i Starosta Częstochowski.

Lauratom nagrody wręczyli dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie Małgorzata Majer, dyrektor GOK w Dąbrowie Zielonej Lilla Deska oraz wiceprzewodnicząca Rady Gminy w Dąbrowie Zielonej Aleksandra Fuchs.

dyrektorka 1

Oprawę artystyczną konkursu przygotowali: przedszkolaki i członkinie KGW z Cielętni,  Gminne Koła KGW z Dąbrowy Zielonej. Zebrani na uroczystości skosztowali wypieków i potraw wielkanocnych, przygotowanych przez gospodynie z Borowców, Dąbrowy Zielonej i Piekarnię „Górski" oraz  GS "SCH".

1

bbbbb

aaaaaaaaaaa

wwwwwwwwwww

Zorganizowane stoisko Owczarkowej Zagrody z Wąsosza koło Konopisk z wyrobami z siana - urzekło nie jednego uczestnika. Uczniowie i dorośli wykonywali wielkanocne stroiki, kury i zające pod okiem właścicielki Zagrody pani Moniki Owczarek i Katarzyny Jakubowskiej.

owczarkowa ośrodkowa

 

11111111aaaaaaaaaaalllllllllllllllllllllllll

ostatnie

Gratulujemy nagrodzonym i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu za rok.

 

 

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com