^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Program „Czyste powietrze” w gminie Kłobuck

20191113 115029

W dniu 12.11.2019 r. na XIV sesji Rady Gminy podjęto uchwałę w sprawie zasad i trybu udzielania oraz sposobu rozliczania dotacji celowej w 2020 roku, na dofinansowanie kosztów zadań inwestycyjnych z zakresu ochrony środowiska, związanych z ochroną powietrza, polegających na modernizacji systemów grzewczych w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie Gminy Kłobuck, realizowanych przez osoby fizyczne.

Kwota dofinansowania wynosi do 75% kosztów poniesionych przez Wnioskodawcę na wykonanie przyłącza do węzła cieplnego wraz z węzłem- w przypadku podłączenia do sieci ciepłowniczej lub zakup nowego źródła ciepła ( bez kosztów projektu, montażu oraz dodatkowych materiałów), jednak nie więcej niż 7 000 zł ,w przypadku realizacji zadania polegającego na zlikwidowaniu źródła ciepła opalanego węglem, w tym ekogroszkiem, miałem, koksem i zastąpieniu go:

  • podłączeniem do sieci ciepłowniczej,
  • ogrzewaniem elektrycznym (za wyjątkiem przenośnych urządzeń grzewczych),
  • kotłem gazowym,
  • kotłem olejowym.    

Przy zakupie kotła na paliwo stałe z automatycznym sposobem zasilania bez rusztu awaryjnego, w V klasie granicznych wartości emisji zanieczyszczeń (wg normy PN-EN 303-5:2012) dofinansowanie wyniesie do 60% kosztów poniesionych przez Wnioskodawcę, jednak nie więcej niż 5 000 zł.

Dofinansowaniu nie podlegają źródła ciepła zakupione przed datą zawarcia umowy dotacji.

Termin składania wniosków upływa z dniem 31.03.2020 r. Wnioski należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Kłobucku przy ul. 11 Listopada 6.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com