^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Wpisz Imię, Nazwisko i hasło

Użytkownik
hasło

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
4
5
8
9
10
13
16
17
22
25
27
28
29
Data : piątek, 29 czerwiec 2018
30

Newsletter

Galeria

baner galeria  

Strażacy u Matki Bożej Leśniowskiej

Blisko 60 jednostek OSP z powiatu myszkowskiego uczestniczyło w 17. Powiatowej Pielgrzymce Rodzin Strażackich do Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin. Gospodarzami spotkania byli Ojciec Przeor Jacek Toborowicz oraz Prezes Zarządu Powiatowego OSP RP, a zarazem burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. Uroczysta msza święta w intencji strażaków i ich rodzin została odprawiona w dniu 30 kwietnia. W spotkaniu uczestniczyli strażacy, przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych samorządowych i strażackich, policyjnych. Zbiórka odbyła się na placu targowym, uroczysty przemarsz do sanktuarium odbył się z towarzyszeniem orkiestry dętej OSP Żarki.

- To już tradycja, że ochotnicy przybywają do Sanktuarium Leśniowskiego - mówił burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. - To tu proszą o opiekę i błogosławieństwo w tej trudnej służbie.

O błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Boskiej Leśniowskiej i wstawiennictwo św. Floriana za społeczną i humanitarną służbę w szeregach ochotniczego pożarnictwa dla obrony życia i mienia współobywatel modlił się Przeor Leśniowskiego Sankturium Ojciec Jacek Toborowicz.  - Zapraszam ochotników i w przyszłym roku. Miło mi będzie się z Wami spotkać - skierował zaproszenie do uczestników tegorocznej pielgrzymki.

1

<p><img src="/images/2.JPG" alt="2" />

3

4

Źródło: UMiG Żarki.