^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Wpisz Imię, Nazwisko i hasło

Użytkownik
hasło

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
3
10
16
17
23
24
26
Data : wtorek, 26 luty 2019

Newsletter

Galeria

baner galeria27  

Zapraszamy na XVI Regionalne dni Rybactwa

logo RDR poprawione z tlem1

 

   W  drugi weekend września zapraszamy na kolejne Regionalne Dni Rybactwa. Nie przez przypadek odbywają się już po raz 16 na Śląsku Cieszyńskim. Tutejsze okolice z powodu dużej ilości stawów i podmokłych terenów zwane są Żabim Krajem. To tu w XIX wieku Tomasz Dubisz zrewolucjonizował hodowlę karpia wprowadzając metodę przesadkowania.

   We wrześniu tuż przed rybackimi żniwami-odłowami jesiennymi Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie oraz Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj” organizują święto rybaków i wszystkich mieszkańców regionu. Regionalne Dni Rybactwa mają przypomnieć o historii tych terenów związanej z rybactwem, przybliżyć walory przyrodnicze i turystyczne. Jest to świetna okazja by zjeść karpia nie tylko na wigilię, poznać szeroki wachlarz oferty gospodarstw stawowych, spotkać się ze znajomymi czy spędzić z rodziną miło czas.

   Rybackie święto inauguruje jak co roku piątkowa konferencja poświęcona tematyce rybackiej, która odbędzie się 07.09.2018r. w Polskiej Akademii Nauk Zakład Ichtiobiologii i Gospodarki Rybackiej w Gołyszu. W tym roku tematem przewodnim będzie: Funkcjonowanie i kierunki rozwoju stawowych gospodarstw rybackich.

   W niedzielę 09.09.2018 r. natomiast zapraszamy na skoczowski rynek, gdzie czekać będą na przybyłych liczne atrakcje. Na scenie wystąpią regionalne zespoły z okolic i nie tylko. Odbędzie się konkurs kulinarny dla uczniów szkół gastronomicznych, w którym uczestnicy zmierzą się w sztuce przygotowywania potraw rybnych. Dla amatorów ryb przyrządzane będzie na ogromnej patelni na płycie rynku, danie niespodzianka. Również dla dzieci nie zabraknie atrakcji, jedną z nich będzie coroczny konkurs plastyczny.

 

DSC 0996