^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Wpisz Imię, Nazwisko i hasło

Użytkownik
hasło

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
10
11
16
23
24
25
30

ROLNICTWO PRECYZYJNE

W dniach 22-3 września 2016 roku odbyło się w Poznaniu szkolenie z zakresu rolnictwa precyzyjnego. Prelegentami na szkoleniu byli: dr inż. Tomasz Piechota, dr hab. Renata Gaj z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Michał Prądzyński, który reprezntował firmę Agrotechnology.

Dr Piechota przedstawił ogólne założenia rolnictwa precyzyjnego (zasadę działania, możliwe wykorzystanie i uzasadnienie stosowania), przedstawił również zasady tworzenia map i jazdy równoległej, a co za tym idzie - możliwość precyzyjnych przejazdów – w pełni powtarzalnych po uprawianym areale. Pani prof. Gaj z kolei skoncentrowała się na precyzyjnym nawożeniu - rozpoznawaniu niedoboru poszczególnych składników w glebie, sposobie pobierania i analizie próbek gleby z podziałem na frakcje dostępne i niedostępne dla roślin w dalszej części nawożenie tylko tam, gdzie potrzeba i tylko tym, co potrzeba.

Z kolei Pan Michał Prądzyński omówił techniczne możliwości pobierania próbek glebowych,  monitorowania upraw oraz zasadę działania sprzętu, w  tym dronów  i ich wydajność.

W drugim dniu zaprezentowano w działaniu sprzęt do precyzyjnego siewu - agregat uprawowo-siewny, rozsiewacz nawozów oraz opryskiwacz, jako sprzęt rolnictwa precyzyjnego.

 DSC 0204DSC 0167