^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Wpisz Imię, Nazwisko i hasło

Użytkownik
hasło

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
Data : wtorek, 4 czerwiec 2019
6
8
9
10
Data : poniedziałek, 10 czerwiec 2019
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
30

Galeria

baner galeria27  

LISTOPAD - MIESIĄC BOGATY W IMPREZY OGRODNICZE

 

sad spyra2

 Targi, wystawy, konferencje to doskonała okazja do zdobycia wiedzy i dawno poszukiwanej informacji potrzebnej w prowadzeniu gospodarstwa. W miesiącu listopadzie imprezy o charakterze promocyjno - informacyjnym, skierowane do szeroko rozumianej branży ogrodniczej, handlowców i doradców odbędą się m.in. w Kielcach, Lublinie i Warszawie.

      W dniu 19 listopada na stadionie Narodowym w Warszawie, w ramach projektu miesięcznika Farmer i portalu farmer.pl „Narodowe wyzwania w rolnictwie na Narodowym” – III, będzie miała miejsce konferencja pt. „Sady i ogrody”. Podczas konferencji poruszona zostanie m.in. tematyka finansowania sadownictwa i warzywnictwa z wykorzystaniem dofinansowania z PROW 2014-2020. Zaproszeni specjaliści odpowiedzą na pytania dotyczące integrowanej ochrony roślin, efektywnego nawożenia i ekologicznych metod uprawy. Organizatorem konferencji jest portal sadyogrody.pl

       Na Targi Sadowniczo-Warzywnicze VEGE FRUIT EXPO zaprasza Lublin. Targi odbędą się w dniach 24-25 listopada na terenie Targów Lublin S.A. Udział w Targach zapowiedziało ponad 80 firm mających w swoim asortymencie środki do produkcji, których potrzebuje nowoczesny sadownik i ogrodnik, w tym sprzęt do przetwórstwa. W czasie targów będzie można wziąć udział w konferencjach z udziałem polskich i zagranicznych ekspertów. Na konferencji zostaną przedstawione nowości z zakresu środków ochrony roślin i nawozów. Tematyka wykładów z udziałem polskich i zagranicznych ekspertów będzie obejmowała m.in. nowe innowacyjne technologie uprawy i poprawy plonowania owoców miękkich. Podczas konferencji zostaną zaprezentowane sposoby zastosowania systemów informatycznych i dronów w sadownictwie i ogrodnictwie. Pokaz pracy sprzętu sadowniczego będzie dopełnieniem programu.

      Profesjonalnie o ogrodnictwie będzie na podobnej imprezie w Kielcach, gdzie w dniach 27-28 listopada na terenie wystawienniczym Targów Kielce odbędą się Targi Sadownictwa
i Warzywnictwa HORT-TECHNIKA oraz Targi Rybactwa Śródlądowego
.
W czasie targów sadowniczo-warzywniczych zostanie zaprezentowana szeroka gama maszyn, sprzętu i urządzeń ogrodniczych, podłoży ogrodniczych, szklarni i folii tunelowych, akcesoriów ogrodniczych, systemów nawadniania, chemii ogrodowej oraz odzieży i obuwia ogrodniczego. Także pszczelarze i osoby zajmujące się szkółkarstwem będą mogli zapoznać się z nowościami w swojej branży.
Na Konferencji Sadowniczo-Warzywniczej organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego zostaną poruszone tematy dotyczące grup producentów owoców i warzyw, przetwórstwa, rolnictwa integrowanego oraz zagadnienia związane z nowymi zagranicznymi kierunkami zbytu.
Na targach rybactwa zaprezentowana będzie szeroka gama sprzętu i urządzeń do połowów, sprzętu  i urządzeń do hodowli ryb, pasz, ofert farm rybnych, portów i jednostek rybackich, usług transportowych lądowych i wodnych. W programie wystawy jest I Kongres Rybactwa Śródlądowego, na którym będą omawiane m.in. tematy dofinansowania rybactwa w perspektywie 2014-2020, stan aktualny i perspektywy akwakultury i rybactwa śródlądowego w Polsce, aspekty prawa żywnościowego, regionalne produkty rybne czy certyfikacja w akwakulturze.

 

Program konferencji w Lublinie znajduje się tutaj

 

Program konferencji w Kielcach znajduje się tutaj

 

Opracowano na podstawie informacji internetowych