^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Wpisz Imię, Nazwisko i hasło

Użytkownik
hasło

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
5
6
7
Data : wtorek, 7 sierpień 2018
10
11
13
14
15
17
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Data : piątek, 31 sierpień 2018

Newsletter

Galeria

baner galeria  

Promowanie alternatywnych rozwiązań z zakresu przedsiębiorczości i krótkich łańcuchów dostaw żywności na przykładzie Austrii

baner ue

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie realizuje operacje pt. „Promowanie alternatywnych rozwiązań z zakresu przedsiębiorczości i krótkich łańcuchów dostaw żywności na przykładzie Austrii”.
Wyjazd studyjny do Austrii odbędzie się w dniach 05-07.09.2018r.

Do udziału w wyjeździe studyjnym zapraszamy doradców rolnych, producentów rolnych zajmujących się produkcją żywności wysokiej jakości, przetwórstwem żywności, RHD lub sprzedażą bezpośrednią, czy też planujących taką działalność, przedstawicieli Lokalnych Grup Działania czy też przedsiębiorców związanych z branżą rolniczą i agroturystyczną, którzy w znaczący sposób wpływają na kształtowanie się kierunku rozwoju rolnictwa.

Celem operacji jest aktywizacja doradców rolniczych, producentów rolnych zajmujących się produkcją żywności wysokiej jakości, przetwórstwem żywności, RHD lub sprzedażą bezpośrednią, czy też planujących taką działalność, przedstawicieli Lokalnych Grup Działania oraz przedsiębiorców związanych z branżą rolniczą i agroturystyczną, którzy w znaczący sposób wpływają na kształt i rozwój obszarów wiejskich. Austria posiada w sprzedaży bezpośredniej długoletnią tradycję oraz zróżnicowane formy jej prowadzenia, które są wspierane przez różne instytucje. Uczestnicy wyjazdu poprzez zapoznanie się z dobrymi praktykami, polityką rozwoju obszarów wiejskich, możliwością wsparcia finansowego w postaci funduszy unijnych i innowacyjnymi rozwiązaniami dotyczącymi marketingu, przetwórstwa czy związanych z lokalnym systemem sprzedaży żywności głównie w tzw. krótkich łańcuchach dostaw oraz sprzedaży bezpośredniej, będą mogli wykorzystać zdobytą wiedzę teoretyczną i praktyczną na terenie województw: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Partnerami realizowanej operacji są: Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z Siedzibą w Karniowicach.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w operacji proszę o zgłaszanie się na adresy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.