^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Wpisz Imię, Nazwisko i hasło

Użytkownik
hasło

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
Data : piątek, 2 sierpień 2019
4
5
8
9
10
13
14
19
20
21
22
23
24
26
28
29
30
31

Galeria

baner galeria27  

Plebiscyt na najbardziej lubianego sołtysa powiatu Żywieckiego 2019

11 marca 2019 roku  w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu, odbyło się podsumowanie „Plebiscytu na najbardziej lubianego sołtysa powiatu Żywieckiego 2019”.W ten dzień przypadło szczególne święto- Dzień Sołtysa.

Uroczystość zorganizowało Starostwo Powiatowe w Żywcu wraz z tygodnikiem „Żywiecka Kronika Beskidzka”.

Pierwsze miejsce przypadło w udziale sołtysowi z Łodygowic Panu Michałowi Kubieńcowi drugie miejsce zajęła Pani Irena Rodak sołtys z Bystrej.

N a uroczystości  rozdano puchary dla laureatów, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Żywcu.

Uroczystość uświetnił przygotowany  specjalny występ artystyczny uczniów z klasy II Technikum Logistyczno-Gastronomicznego, pod kierunkiem Jolanty Graczek, z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu.

Wicestarosta żywiecki Stanisław Kucharczyk podkreślił w swoim przemówieniu, że Gala Sołtysów i plebiscyt to przepiękna uroczystość i stanie się on taką coroczną tradycją.

Warto podkreślić i uhonorować pracę sołtysów, bo oni są najbliżej mieszkańców wsi i znają ich codzienne problemy.

Po zakończeniu części oficjalnej sołtysi oraz zaproszeni goście, wśród, których znaleźli się panie z kół gospodyń wiejskich, radni powiatowi oraz samorządowcy, przedstawiciel PZDR w Żywcu udali się na przepyszny poczęstunek, który został specjalnie przygotowany przez uczniów klas gastronomicznych z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu.

Uczestnik uroczystości Ewa Foik

poprawiony nes II6 1