^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Wpisz Imię, Nazwisko i hasło

Użytkownik
hasło

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
9
15
Data : sobota, 15 luty 2020
16
17
20
Data : czwartek, 20 luty 2020
22
23
29

ŚWIĘTO WINOBRANIA

zaproszenie winobranie 2019 002

Każdy kto chciałby przypomnieć sobie smak dawnych odmian jabłek i porównać go z współczesnymi, każdy kto chciałby pokosztować wyciśniętego z nich soku czy wytworzonego wina lub cydru, a także posmakować win z owoców winnego krzewu powinien zarezerwować sobie czas na najbliższą sobotę i wybrać się do Garlicy Murowanej na ŚWIĘTO WINOBRANIA.

win1
Albowiem w najbliższy weekend Winnica Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie otwiera swoje podwoje dla zwiedzających!
Jak już wspomniano czekają nas degustacje win, cydrów i soków, smakowanie aż 270 odmian jabłek, zwiedzanie winnicy i stacji doświadczalnej, a dla odważnych - wizyta w pasiece! Przygotowano mnóstwo atrakcji. W programie znalazły się propozycje dla: ciekawych, głodnych, spragnionych, odważnych, pasjonatów, a także szybkich i młodych! Oprócz zwiedzania i degustowania, będzie można uzyskać porady dotyczące uprawy i pielęgnacji roślin, zakupić wina, cydry i miody.

nitiz4
Warto zaznaczyć, że w tym roku w VI edycji, największego w Polsce,  Konkursu Polskich Win organizowanego przez Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy Vinum Pro Cultura i Stowarzyszenie Sommelierów Polskich w Winnicy Dwie Granice - dwa wina białe z Winnicy Uniwersytetu Rolniczego wyróżnione zostały medalami - srebrnym medalem - wino o nazwie „Garlicki Lamus", a brązowym – „Solar 2018”.

Wszystkich smakoszy jabłek i winogron pod każdą postacią oraz enoturystów zachęcamy do wizyty na Święcie Winobrania.
Sobota 21 września 2019 r. w godzinach od 11:00 do 12:30 oraz od 13:00 do 14:30,
Winnica Uniwersytetu Rolniczego „Garlicki Lamus”
Garlica Murowana ul. Marmurowa 5

 

Źródło: materiały rzecznika prasowego