^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Wpisz Imię, Nazwisko i hasło

Użytkownik
hasło

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
3
10
16
17
23
24

Newsletter

Galeria

baner galeria27  

"81 M.P w Kolarstwie Przełajowym" już za nami

W sobotę 13 stycznia Burmistrz GiM Koziegłowy, Jacek Ślęczka i Prezes Polskiego Związku Kolarskiego Dariusz Banaszek uroczyście zainaugurowali 81 Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. Na otwarcie zawodów przybyli zaproszeni goście min. Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka, Burmistrz MiG Siewierz Zdzisław Banaś, Komendant Wojewódzkiej Policji Krzysztof Justyński, Komendant Powiatowej Policji w Myszkowie Jacek Kurdybelski. Uroczystość uświetnił występ Młodzieżowej orkiestry Dętej z Pińczyc.

Podczas sobotnich zawodów rywalizacja odbywała się w kategoriach: Masters I, II, III, IV, V,Cyklosport, Masters Kobiet, Cyklosport mężczyzn, Żak, Żakini, Młodzik i Młodziczka.

Trasa na której przyszło się zmagać kolarzom biegła przy kompleksie Sportowym Orlik przy ul. Zamkowej, Rycerskiej, Zielonej i Warszawskiej. Jej długość  wynosiła 2950 m. i jak podkreślali sami zawodnicy do łatwych nie należała.

Emocji rodzimym kibicom dostarczyły starty zawodników z MGLKS „Błękitni” Koziegłowy, mimo młodego wieku zawodnicy mają już na swoich kontach wiele sportowych sukcesów.

Milena Tokarska jedna z najmłodszych zawodniczek „Błękitnych” Koziegłowy po wyrównanej walce została najlepszą Żaczką 81 MP. Bartosz Oleksiak w kat. Młodzik po trudnym wyścigu uplasował się na 4 miejscu,  w kat. Żak Oskar Maśka zajął również 4 miejsce, Oskar Nowak 10, a Oskar Kulak 13.

Drugi dzień przyniósł nie mniejsze emocje niż pierwszy. O medale walczyli zawodnicy i zawodniczki w kategoriach: Juniorka Młodsza, Junior Młodszy, Junior, Elita mężczyzn i Elita Kobiet. Trasa tego dnia była zmrożona na kość i dawała się we znaki najtwardszym zawodnikom. 81 mstrzostwa polski w kolarstwie przełajowym koziegłowy 2018 logo

Kibice „Błękitnych” wyczekiwali startu swoich zawodników. Wielkie emocje wzbudziły zmagania Ewy Miłek i Jakuba Musialika. Oboje zdobyli brązowe medale w swoich kategoriach.

W klasyfikacji wojewódzkiej pierwsze miejsce przypadło dla woj. Śląskiego, na II znalazło się woj. Lubelskie a na III Wielkopolskie.

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem mediów. Na miejscu obecni byli dziennikarze i fotoreporterzy” TVP 3, TVP Sport, „Jedynki” Polskiego Radia, Radia Fiat, Eurosport, Dziennika Zachodniego, Gazety Myszkowskiej, Polsatu Sport, Polskiej Agencji Prasowej.

Trener LKS POM Strzelce Krajeńskie Józef Szymański otrzymał od Prezesa PZKol kolarską koszulkę będącą symbolem następnych Mistrzostw Polski.

W Mistrzostwach uczestniczyła rekordowa ilość zawodników 450 kolarzy.

Organizatorom serdecznie gratulujemy tej wspaniałej i nie zapomnianej imprezy kolarskiej.

A na zakończenie Mistrzostw przygotowano efektowny pokaz sztucznych ogni.

Źródło: www:kozieglowy.pl

Filmy z Mistrzostw Polski można obejrzeć na str: https://www.pzkol.pl/