^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Wpisz Imię, Nazwisko i hasło

Użytkownik
hasło

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
3
10
16
17
23
24

Newsletter

Galeria

baner galeria27  

"BEZPIECZNE WAKACJE NA WSI"

Co roku w okresie wakacyjnym organizowany jest  konkurs pod hasłem „Bezpieczne lato, bezpieczne wakacje na wsi. Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Myszkowie wspólnie z Okręgową Inspekcją Pracy w Katowicach PZDR organizuje takie konkursy w świetlicach środowiskowych.  To właśnie podczas wakacji, dzieci nieświadome zagrożeń, najczęściej pomagają w pracach rolnych, a co za tym idzie narażane są na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Każdego roku na terenach wiejskich województwa śląskiego dochodzi do wielu wypadków z udziałem najmłodszych. Dlatego to przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci oraz osób odpowiedzialnych za nie w czasie wakacji.

    Jest to wspaniała edukacja poprzez prelekcję, wyświetlanie filmów  o zagrożeniach, jakie czyhają w gospodarstwach rolnych. Dzieci bardzo chętnie biorą udział w  konkursach, rozwiązują krzyżówki, rebusy, oraz przygotowywują rysunki o tej tematyce. Dzięki tej edukacji można w prosty sposób zapobiec wielu tragediom, przekazując jak najwięcej informacji  z zakresu bezpiecznych zachowań, podczas przebywania na terenie gospodarstwa.

Realizując coroczną akcję pn. „Bezpieczne Lato”, Tomasz Urban oraz Katarzyna Bzdura – pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach, od początku tegorocznych wakacji przeprowadzili pogadanki, zabawy oraz konkursy, mające na celu zwrócenie szczególnej uwagi dzieciom i młodzieży na zagrożenia wynikające z niebezpieczeństw, jakie mogą czyhać na wsi podczas wakacji. W tym roku przeprowadzono 4 prelekcje i 4 konkursy, łącznie dla ok. 90  dzieci i młodzieży. Uczestnicy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez OIP w Katowicach oraz gry planszowe ufundowane przez Główny Inspektorat Pracy.

Na terenie Gminy i Miasta  Koziegłowy  przeprowadzono 3 takie konkursy: MGOKP w Koziegłowach, Świetlica Środowiskowa w Lgocie Górnej, Świetlica Środowiskowa w Gniazdowie. Dzieci bardzo się ucieszyły z otrzymanych nagród i oczekują już następnych konkursów.

 

Na ręce kierownika sekcji promocji OIP Katowice Pana Tomasza Urbana pragnę złożyć podziękowania za miłą współpracę  z naszym Rejonem.

 

fotki 325