^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Wpisz Imię, Nazwisko i hasło

Użytkownik
hasło

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
Data : wtorek, 4 czerwiec 2019
6
8
9
10
Data : poniedziałek, 10 czerwiec 2019
17
18
19
20
21
22
23
25
26
28
30
Data : niedziela, 30 czerwiec 2019

Galeria

baner galeria27  

Stroiki na wigilijny i świąteczny stół

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy i najbarwniejszy okres w roku kalendarzowym i liturgicznym, w którym otaczająca nas rzeczywistość zmienia się nie do poznania. Dzięki światełkom, kolorowym wieńcom, stroikom i dekoracjom nasze mieszkania i domy, miasta i wioski stają się cieplejsze. Boże Narodzenie przepełnione jest symboliką, warto się z nią zapoznać i wykorzystać przy dekoracjach. W grudniu, tuż przed świętami Bożego Narodzenia w Jaskrowie - gmina Mstów i w Zarębicach - gmina Przyrów zostały przeprowadzone pokazy stroików świątecznych.
Pod egidą pracownika z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Częstochowie członkinie z Kół Gospodyń Wiejskich uczestniczyły w pokazach, których celem było zaprezentowanie i nauczenie uczestników biorących udział w zajęciach tworzenia własnych stroików.
Panie podawały wiele ciekawych pomysłów jak pięknie przystroić wigilijny i świąteczny stół, zrobić wyjątkowy stroik, przyozdobić świątecznie swoje mieszkanie. Ciekawe pomysły na stroiki i inne ozdoby świąteczne były wdrażane w życie, czego efektem były własnoręcznie wykonane stroiki przez osoby uczestniczące w przedświątecznym spotkaniu. Każdy wykonawca swój stroik  mógł zabrać ze sobą  do swojego domu. Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Przyrowie za ufundowanie materiałów dekoracyjnych na stroiki dla członkiń Koła Gospodyń Wiejskich w Zarębicach. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród społeczności lokalnej.

 Jskrów stroikiJaskrów2

Jaskrów5

jaskrów stroik11

zarębice

stroiki zarębice1

stroiki Zarębice